Menu Close

Projektinė veikla

Anykščių socialinės globos namai dalyvauja tarptautiniame projekte IMAGINE

Anykščių socialinės globos namai, kartu su kitomis globos įstaigomis iš Danijos, Graikijos, Vengrijos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos, dalyvauja tarptautiniame projekte IMAGINE. Projekto ribose siekiama įtvirtinti geriausias praktikas, kurių galutinis tikslas yra sumažinti infekcijų atvejų skaičių ir netinkamo antibiotikų vartojimo dažnumą globos įstaigoje. Dalyvavimas projekto veikloje – unikali galimybė sužinoti savo įstaigos situaciją ir palyginti ją su dalyvaujančių ES šalių globos įstaigų vidurkiu rezultatais.

Globos namų gyventojų psichikos sveikatos stiprinimas

Anykščių socialinės globos namų Burbiškio padalinys nuo 2022-07-01 iki 2022-12-31 įgyvendino Anykščių rajono savivaldybės  4 programos „Sveikatos apsaugos programa“ priemonės Nr. 4.1.3.03 „Visuomenės sveikatos projektų vykdymas“ projektą „Globos namų gyventojų psichikos sveikatos stiprinimas“. Projekto tikslas – sukurti multisensorinę aplinką, stiprinančią gyventojų psichikos sveikatą, stimuliuojant pozityvius bei atpalaiduojančius pojūčius. Burbiškio padalinyje paslaugos teikiamos 20 paslaugų gavėjų. Padalinio gyventojams būdingi tokie simptomai, kaip neramumas, emocinis nestabilumas, depresyvios nuotaikos, pernelyg didelis jautrumas, elgesio sutrikimai, kitoks aplinkos suvokimas. Kasdieną dirbant su psichikos negalią turinčiais asmenimis, bendraujant su jais bei jų artimaisiais pastebima, kad tokiems asmenims reikia ne tik medikamentinio gydymo, bet ir tinkamos aplinkos sukūrimo, kurioje jie galėtų atsipalaiduoti, tyrinėti, koncentruotis į garsinius bei vaizdinius reiškinius/pojūčius. Psichikos sveikatos sričiai būtina skirti ypatingą dėmesį. Siekiant, kad gyventojai jaustųsi kuo geriau ir ramiau, būtina užtikrinti jų gyvenimo kokybę, patenkinant ne tik fiziologinius poreikius, bet didesnį dėmesį skiriant psichikos sveikatos stiprinimui. Šiuolaikinių technologijų pagalba galima užtikrinti psichikos negalią turinčių asmenų didesnį domėjimąsi aplinka bei savimi. Šiam tikslui pasiekti Burbiškio padalinys įsigijo “Snoezelen” aplinkos priemonių, kurių pagalba užtikrino pasyvios bei aktyvios multisensorinės aplinkos sukūrimą. Užsiėmimai tokioje aplinkoje stimuliuoja pojūčius, yra alternatyva vaistams ir izoliacijai, padidina funkcionalumą, sąmoningumą ir dėmesį. Taip pat pagerina apetitą, atmintį, pažinimą ir kalbą. Sustiprina laimės jausmą, ragina judėjimą, laikysenos pokyčius, pagerina santykius, mažina agresiją, nerimą ir blaškymąsi. 

Įgyvendinus projektą pagerėjo teikiamų paslaugų kokybė, sustiprėjo gyventojų psichikos sveikata (sumažėjo nerimo bei depresiniai simptomai, pagerėjo gyventojų savijauta, miego kokybė, stiprėja aplinkos suvokimas, teigiamas savęs vertinimas). Dalyvaudami kasdieniuose individuliuose  ir/ar grupiniuose užsiėmimuose, gyventojai turi galimybę pasirinkti, kuri aplinka jiems priimtinesnė – pasyvi, aktyvi, muzikinė ar vaizdinė. Teikiamos paslaugos tapo platesnio spektro.

Skip to content